Çorbanın Yanına Ne Yapsam?

c3a7orba-farklitarif-com-6944392
Yemeğe başlamadan önce içinizi ısıtacak olan sıcacık bir çorba sizlere çok iyi gelecektir. Mercimek çorbasından ezogelin çorbasına, yayla çorbasından mantar çorbasına birçok çeşidi bulunan çorbayı dilerseniz farklı lezzetler deneme amacıyla çeşitli sebzelerle de yapabilirsiniz. Üstelik çorba soğuk algınlığına, gribe ve diğer birçok hastalığa da iyi gelmektedir. Tavuk sulu çorba, sebze çorbaları vitamin bakımından tıpkı diğer çorbalar gibi zengin olduğu için hasta olduğunuzda da tercih edebilirsiniz.

Elbette sadece çorba tek başına yeterli olmayacaktır. Çorbanın yanında bazı yemeklere de ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki, nedir bu yemekler? Yazımızın devamında sizlere birkaç örnekle çorbanın yanında tüketebileceğiniz alternatifler hakkında bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

Fırında Tavuk

Mercimek çorbası başta olmak üzere çorbanın yanında fırında tavuk yemeğini tercih edebilirsiniz. Kendi başına zaten lezzetli olan fırında tavuk, çorbadan sonra damağınızda muhteşem bir tat bırakacaktır.

Pilav

Taze fasulyeyle, kuru fasulyeyle, her türlü tavuk yemeğiyle afiyetle tüketebileceğiniz bir yemek olan pilavı çorbadan sonra ana yemek olarak servis edip afiyetle yiyebilirsiniz.

Makarna

Yapımı kolay, lezzeti tartışmasız, yediden yetmişe herkesin severek yediği makarna çorbadan sonra yenilecek olan yemeklerin arasında yerini almış durumda. Soslu veya sossuz her türlü makarna çorbalardan sonra sofralarınızı süsleyecektir.

Dolma

Biber dolması veya kabak, patlıcan gibi çeşitli sebzelerle hazırlanan dolma, sizlere çorbadan sonra hem lezzetli hem de doyurucu bir akşam yemeği yaşatmak için muhteşem bir alternatiftir.

Börek

Tarhana çorbası, turşu ve börek üçlüsü… Sanıyorum ki bu üç yemeği okuduğunuz an bile ağzınız sulandı. Gerçekten harika bir tercih olarak sofralarınızda yer vermeniz gereken böreği çorbalarınızla birlikte afiyetle yiyebilirsiniz.