Domatesli Makarnanın Yanına Ne Gider

domatesli-makarna-5729207
Domatesli makarnanın yanına en güzel giden yemekler ıspanak yemeği, tavuk sote, yayla çorbası, et sote, salata, mücver ve patates kızartması, tavada köfte

Zeytinyağlı fasulye, domatesli makarnanın yanında güzel bir tercih olacaktır. Zeytinyağlı fasulye için; fasulyeler yıkanıp ayıklanır. Bir tencereye soğan ve sarımsak doğranır, üzerine doğranmış fasulyeler eklenir.

Rendelenmiş domatesler eklenir ve en üste de zeytinyağı gezdirilir. Ocağa konulur, fasulyelerin rengi biraz sarıya dönünce sıcak su ve tuz eklenir. Fasulyeler yumuşayıncaya kadar pişirilir.Domatesli makarna, zeytinyağlı fasulye ve yanında da yoğurtla beraber sunulabilir.

Domatesli makarna yapmak için istediğimiz türde bir makarnayı seçmeliyiz. Bir tencereye yapacağımız makarnanın miktarına göre doldurup kaynatmalıyız.

Kaynayan suya biraz tuz ekleyip karıştırdıktan sonra makarnaları ilave etmeliyiz. Makarnalar yumuşayıncaya kadar haşlayıp suyunu bir süzgece dökerek süzmeliyiz.

Diğer bir tencerede zeytinyağı ve rendelenmiş domatesleri kavurmalıyız. Tuz ve biraz da karabiber eklemeliyiz. bu sosun içine haşlanan makarnaları ekleyip hafifçe ezmeden karıştırmalıyız.

 

See also  Aşurenin Yanında Ne İkram Edilir