Et Sotenin Yanına Ne Gider?

et-sote-farklitarif-com-3101001
Et Sote en bilindik yemeklerden biridir. Bu harika et yemeğini herkes de sever, vejetaryenler dışında. Et Sote için çok klasik uyumlu lezzetler bulunmaktadır. Bunlardan aşağıda örnekler görebilirsiniz.

Domates Çorbası

Üzerine parmesan dökebileceğiniz ve taze nane yapraklarıyla süsleyeceğiniz bir kâse domates çorbası, Et Sote ile devam edecek ziyafetiniz için çok uygun bir tercihtir.

Çerkez Tavuğu

Kerevizleri rendeleyin ve tavada azıcık soteleyin. Kendine has o baharatlı kokusunu biraz aldıktan sonra da tavukgöğsü ile birleştirin. Her işleme bolca natürel sızma zeytinyağı ekleyin. Tavuğunuzun da doğal olmasına lütfen özen gösterin. Bu sayede Et Sotenin tadına bakmadan önce, alternatif çok şık bir tada daha dokunmuş olabilirsiniz.

Pilav

Beyaz Pilav, Et sotenin vazgeçilmez partneri olarak bilinir. Bu ikili hiç ayrılamazlar. Beyaz pilavın içine bu uyumda şehriye bile pek ilave edilmez. Pilavın bu uyumda en çok tereyağlısı makbuldür.

Hoşaf

İşte pilava daha da lezzet katan bir lezzet desteği, hoşaf. Hoşaf her meyveyle yapılabilir. Hangisi olursa olsun içine kabuk tarçın ve de karanfil çok yakışır. Bu sayede bünyede şeker dengesi de kontrol altında tutulmuş olur.

Nohut Çorbası

Nohut çorbası hem çok leziz hem de çok faydalı bir çorbadır. Tarifte nohutlar haşlanır, tam haşlanmadan nohutlar tencereden bir süzgeç yardımıyla alınır. Kabukları soyulduktan sonra tekrar tencereye atılır, bu aşamada içine kırmızı köz biner ve soğan da eklenir. Bu şekilde 45 dakika kaynatılır. Sonrasında blenderden geçen çorba karışımına, 1 çay kaşığı kimyon eklenir. Başka bir tavaya yarım çay bardağı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı tatlı toz biber birlikte pişirilir. Tavada ilk kabarcık çıktığında tava ocaktan alınır ve çorbanın üzerine dökülür. Burada yağ kesinlikle yanmamalıdır.

See also  Tavuk kızartması Yanına Ne Yapılır

Kemal Paşa Tatlısı

Kaymakla servis esilen kemal paşa tatlısının üzerine bolca ezilmiş fındık dökülür.

Yemeğin üzerine bir de kahve iyi gider. Kahveler de güllü lokumla servis edilirse, ziyafetiniz taçlanmış olacaktır.