Fırında Patatesin Yanına Ne Gider

fc4b1rc4b1nda-patates-1-6979790
Hemen herkesin severek pişirdiği ve tükettiği fırında patates yemeğinin yanına garnitürlü pirinç pilavı hazırlanabilir. Genellikle kıyma ile hazırlanan fırında patates yemeği ile kıvırcık salata ve ayran da mükemmel bir uyum sağlayacaktır.

Garnitürlü pirinç pilavı; için klasik usulde hazırlanacak olan pilava renkli sebzeler ilave edilebilir. Bunlar arasında en çok tercih edilen fırında patates yemeği ile uyum sağlayacak olanlar bezelye, havuç, süt mısır ve küp doğranmış kırmızı biber sayılabilir.

hem yemeğin görünümü hem de tadı üzerinde farklı bir etki yaratacak olan garnitürlü pilav dereotu ile de çeşitlendirilebilir.

Kıvırcık salata; herkesin bildiği ve yapılması son derece basit bir salata çeşididir. Salata yapraklarının iyi yıkanması gerektiği için önce sirkeli suda bekletme taktiği de işe yarayacaktır.

Haşlanmış brokoli ve kornişon turşu dilimleri, ile zenginleştirilecek bir salata sosu ile harika bir yemek yemenizi sağlayacaktır.

Akşam yemeğinde misafir ağırlamak için bu yemeği seçenlerin öncelikle bir çorba servis etmesi ve ardından da yemek servisini yapması önerilmektedir.

Patates yemeğini geniş düz bir tabağa alarak pilavı da bir kase içinde yine aynı tabakta servis edebilirsiniz.

Misafirlerinizin salata alabilmesi için ayrı bir tabak ve yeteri kadar taze ekmek sofranızın eksiksiz bir şekilde kurulmasını sağlayacaktır. Ayran veya şıra fırında patates yemeği ile servis edilebilir. Afiyet olsun.

See also  İslim Kebabı Malzemeleri Ve Tarifi