Frambuazlı lezzetli mi lezzetli Kurabiye Tarifi

frambuazlc4b1-kurabiye-tarifi-1848121
Frambuazı ya diğer adıyla ahududuyu sevmeyen her halde yoktur. Ceylan dutu anlamına gelen bu kırmızı, küçük meyve eşsiz lezzetiyle yemeklerimizi zenginleştirir. Bu meyveyle yapılabilecek yüzlerce yemek ve tatlı tarifi bulunmaktadır. Bunlardan biri de Frambuazlı Kurabiye Tarifi.

Malzemeleri

1) 1 Tane Yumurta

2) 1 Paket Vanilya

3) 150 Gram Oda Sıcaklığında Tereyağı Veya Margarin

4) 1 Çay Bardağı Toz Halince Fındık

5) 1 Su Bardağı Pudra Şekeri

6) 1 Paket Kabartma Tozu

7) Bol Miktarda Un

8) 1 Çay Bardağı Toz Halinde Antep Fıstığı

Sosu İçin

1) 1 Kase Frambuazlı Marmelat

Yapılışı

Geniş bir kap alın ve hamur malzemelerini içerisine boşaltın. Ardından da malzemeleri iyice yoğurarak hamur kıvamına getirin.

Hamur kulak memesi kıvamına gelince, hamuru avuç içi büyüklüğünde parçalara bölün ve hamurları açın.(1 cm’den küçük olacak şekilde) Açılmış olan bu hamurların etrafına, hamurdan çerçeveler yaparak dolayın.(Kalem Şeklinde) Hamur parçalarının içerisindeki çukur kalan kısma marmelattan bir çay kaşığı kadarını dökün ve hamurları yağlanmış tepsiye teker teker dizin.

Önceden ısıtılmış olan fırında 20-25 dakika arası kadar pişirin. Daha sonra isteğe bağlı olarak üzerine pudra şekeri serpiştirebilirsiniz. Kurabiyeler yenmeye hazır hale gelecektir. (Kurabiyenin tam olarak hangi şekilde yapılacağı kişiye bağlıdır. Ona uygun şekilde fırın kabı kullanılabilir.)

 

See also  Zeytinyağlı Yerelması yemeği ve tarifi