Hamsi Buğulama Yanında Ne Yenir

hamsi-buc49fulama-farklitarif-com-6886511
Hamsi buğulama en sevilen balık yemeği çeşitlerindendir. Karadeniz bölgesine ait lezzetli tarifler ile ünlenen hamsi, pek çok sofrayı zenginleştiriyor. Hamsi buğulama, hafif ve lezzetli bir balık yemeği tatmak isteyenler için idealdir. Çok az zeytinyağı, soğan, maydonoz ve domates ile birlikte pişen hamsi, damaklara bayram ettiriyor.

Çorba

Hamsi buğulama öncesinde sıcak bir çorba içilebilir. Domates çorbası uygun olabilecek bir tariftir. Eğer mevsimi değilse ve istediğiniz gibi taze ve hormonsuz domates bulamıyorsanız daha önce yapıp sakladığınız konserve domateslerden kullanabilirsiniz. Domates çorbasını üzerine kaşar peynir rendeleyerek servis edebilirsiniz.

Yeşil Salata

Balık yemeklerinin yanına yeşil salata çok yakışır. Mevsim yeşillikleri kullanılarak yapılan bol limonlu ve karışık bir salata, hamsi buğulamanın yanında taze bir lezzet olacaktır.

Patates

Hamsi buğulamanın yanına patates kızartabilirsiniz. Eğer daha değişik bir tarif uygulamak isterseniz elma dilimi yaptığınız patatesleri kekik ve sevdiğiniz baharatlara bulayıp yağlı kağıt üzerine dizerek fırında pişirebilirsiniz.

Köz Patlıcanlı Salata

Közlenmiş patlıcana domates, salatalık, kırmızı soğan ve nar ekşisi ekleyerek farklı bir salata yapabilirsiniz. Bu salata, en çok sevilen mezelerdendir. Dilerseniz içine közlenmiş kırmızı kapya biberlerden de koyabilirsiniz.

Yoğurtlu Havuç

Balığın yanında genelde yoğurtu mezeler ikram edilir. Yoğurtlu havuç da bunlardan biridir. Rendelenmiş havuçların kavrulup sonrasında sarımsaklı yoğurt ile buluşmasıyla hazırlanan bu lezzetli meze, hamsi buğulamanın yanına çok yakışacak.

See also  Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Gider