İslim Kebabı Yanına Garnitür?

islim-kebabc4b1-farklitarif-com-7868413
İslim kebabı görünüşüyle de tadıyla da konuklarınıza güzel bir şölen hazırlamanıza destek verecek bir lezzettir. İslim kebabında köfte ve patlıcan vardır. Bunların ayrı ayrı hazırlanmaları önemlidir. Ama sunumu aslında daha da önemli. Bu harika lezzeti iyi sunabilmek için çeşitli alternatifler vardır ve de yenileri yaratılabilir. Bunun için yaratıcı aşçılar fark yaratmak için sürekli deniyorlar ve yenilikli görsellere bırakıyorlar. İslim Kebabında bohça gibi bir görüntü var. Buradan yola çıkılarak garnitürler yapılabilir.

Sebzeni Niş

Sebzeli çünkü mevsime göre çeşitlendirilebilir. Bu nişlerin çok minik yapılması önemlidir. Servisteki bohça mantığına uyum sağlamalıdır.

Patates Kroket

Bu da bu harika yemek için uygun bir tercih olabilir.

Patates Püresi

İçine mahlep konulmuş ve de susamla süslenmiş bir patates püresi daha önce yemediyseniz, işte bunu tekrar yemeniz için şimdi tam zamanı.

Brokoli

Brokoliler her zaman haşlanır çünkü sağlık için yenir. Bir de o yemyeşil rengini korumak ister bu lezzet. Bundan dolayı garnitürde brokoli olacak lakin dikkat edilerek bu mümkün. Brokoliler hem yeşil hem de pişmiş olmalı.

Susamlı Galeta

Böyle bir yemeği biraz sporlaştırmak, yemeğe ayrı bir form kazandırmak mümkündür. Bunun için de susamlı galeta çok uygundur.

Kabak Püresi

Kabaklar kızarır ve sarımsaklı yoğurt ile ezilip çırpılır yani püre haline getirilir. Bu püre özellikle de İsli Kebabı için çok uygun olacaktır.

İslim kebabı için garnitür olarak közlenmiş domates, biber ve de bulgur pilavı kullanılmaktadır. Bunların dışında kebabın üzerine kaşar peyniri dökülebilir ve fırınlanarak peynirin kızarması sağlanabilir.