İslim Kebabı Yanına Ne Gider?

islim-kebabi-yanina-ne-gider-2 Genel

islim-kebabc4b1-yanc4b1na-ne-yenir-farklitarif-com-4352501
İslim kebabı kendi başına çok şık bir ana yemektir. Bu eşsiz yemeğin yanında neler yenilebilir? Menünün daha zengin durması için neler yapılabilir? Aşağıda ana yemekte İslim Kebabı var iken neler yapılabilir menüsü bulunmaktadır

Balkabağı Çorbası

Turuncu bir çorba içmek ister misiniz? Çok hoş bir kokuyla sizi sarsın. İslim Kebabı öncesi şaşırtıcı bir lezzet denemek hoş olabilir.

Zeytinyağlı Barbunya

Barbunya durdukça lezzetlenen çok da doyurucu bir yemektir. Hem zeytinyağlı hem de meze olarak masada çok şık ve lezzetli duracaktır. İslim Kebabı için çok uygun bir tercihtir.

Peynirli Gül Böreği

Gül böreğinin yemesi daha kolaydır. Özellikle de tek kişilik olarak yapıldıklarında daha da başarılı olmaktadırlar. Peynirli Gül Böreği, masayı şenlendirecek, İslim Kebabına destek çıkacaktır.

Kitel

Haşlanmış içli köfte anlamına gelen buhar ika lezzet, sade yenir. Kebaptan önce de sonra da sunulabilir.

Bulgur Pilavı

İslim Kebabı yanında Bulgur Pilavı daha iyi gider. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, domatesin bulgurda yoğun olarak bulunması gerektiğidir.

Havuç Dilimi

Tatlısız olmaz. İslim Kebabı için masaya oturanlar, son gelen tatlı için de çok doğru ve başarılı ifadeler kullanacaklardır. Çünkü bu lezzetler birbirleriyle bir hayli uyumludur.

İslim kebabında patlıcanlar kızartılabilir ya da közlenebilir. Daha sağlıklı olanı közlemek olsa da daha lezzetli olanı her zaman kızartılmış olanıdır.

Misafirlerinizin yaş durumuna göre buna sizin karar vermeniz uygun olacaktır. İleri yaştaki misafirleriniz için közlenmiş patlıcanlar daha uygun olmaktadır.

Pilav için iri bulguru tercih edilmesi, garnitüre zenginlik katacaktır. Acı seven konuklarınız için pilavınıza pul biber katabilirsiniz. İslim kebabı için acı bulgur pilavı daha doğru bir secim olarak kabul edilir.

See also  Karnıyarık Yanına Ne Gider

Yanında da ayran sunulduğunda acının etkisi hafiflemiş olacaktır. Bulgur pilavında bol salça ya da domates kullanılmalıdır.

İslim kebabının yanına konacak olan bulgurun çok yağlı ve kırmızı olması, daha iştah açıcı bir etki yaratmaktadır. Bundan dolayı bulgur pilavına tereyağı da ilave edilebilmektedir.

Rate article
Resimli farklı yemek tarifleri