Patlıcan Kebabı Yanına Ne Yapılır?

patlc4b1can-kebabc4b1-farklitarif-com-6622508
Patlıcan kebabı yanına tüm etli lezzetler yakışmaktadır. Patlıcan kebabı için hazırlanacak olan köftelere mutlaka kuyruk yağı ilave edilmelidir. Hatta şişe dizilim, domates, patlıcan, kuyruk yağı, köfte, kuyruk yağı, patlıcan, biber şeklinde yapılmalıdır.

Etlerin her iki tarafına mutlaka kuyruk yağı gelmelidir. Et bu sayede daha keyifli bir şekilde pişecektir.

Patlıcan kebabı doğu mutfağına ait olduğu için misafirlerinizin damak tadına ne kadar uyup uymayacağına sizin karar vermeniz, buna dikkat etmeniz lazım gelmektedir. Aşağıda Patlıcan Kebap ile neler yapılabilir inceleyebilirsiniz.

Ispanak Çorbası

Bu çorba sadece 5 dakikada olmalıdır. Çok kaynatmayın ve çok şekillendirmeyin. Özüyle çok faydalı bir çorba olarak menüye de yakışmaktadır.

Kabak Mücveri

Bu harika lezzet de Patlıcan Kebap sunumunu tamamlar niteliktedir.

İçli Köfte

İçli Köfte çok değerli bir lezzettir ve her mutfakta beğenilerek yenilir. Patlıcan kebabın ağırlığına destek verecek çok harika bir lezzettir.

Arap Dolması

Sumakla yapılır. Daha fazla kurutulmuş malzemeler tercih edilir. Menüde çok başarılı bir şekilde yerini almaktadır.

Bulgur Pilavı

Bulgur Pilavı Patlıcan Kebabının yanında olmalı ve de yenmelidir.

Tel Kadayıf

Tatlı isteyen vardır mutlaka. Patlıcan Kebabı bittiyse, Tel Kadayıfa geçebilirsiniz.

Patlıcan kebabı için dikkat edilmesi gereken şey patlıcanların çekirdeksiz ve geniş olmasıdır. Fakat bu genişlikten bostan patlıcanı anlaşılmamalıdır.

Bazı patlıcanlar karnıyarık için daha düşük seçilirken burada kullanılması gereken patlıcanların daha iri seçilmesi gerekmektedir. Bu patlıcanların acı sularının da yine çıkarılması önemli bir detaydır.

Tuzlu suda 1 saat bekletilen patlıcanların acı suyu çıkmış olacaktır. Acısı çıkmayan patlıcanların kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.