Kabak Mücverinin Yanında Ne Gider

kabak-mc3bccveri-9266221
Mücver özellikle yaz sofralarının vazgeçilmez bir tadıdır. İçindeki bol yeşilliği ve sebzesine ek olarak yumurta, peynir ve un da içeren lezzet, daha çok et yemeklerinin yanına garnitür olarak servis edilir. Çay saatleri için hazırlanmış tepsi börekleri ve tuzlu poğaçalar ile de yakışan mücvere demli bir çay eşlik edebilir.

5 çayına misafirleriniz gelecekse hazırlayacağınız peynirli böreği mücver ile zenginleştirebilirsiniz. Fırında tepside hazırlanacak bir mücver çok daha hafif olacaktır.

Ancak genel usul yağda kızartılandır ve tat olarak diğerine büyük üstünlük sağlar. Hazırlanacak böreğe ilave olarak kuracağınız sofrayı kısır, patates salatası, mücver, Amerikan salatası ve fırında hazırlanmış çıtır bagetler ile birlikte sunabilirsiniz.

Izgara köfte ve pilav ile hazırlanan hafif bir öğle yemeğinde, mantarlı biftek sunulan bir akşam yemeğine kadar her çeşitle kolayca servis edilebilen mücver ılık ya da soğuk olarak tüketilebilmektedir.

Tazecik sıcak bir ekmeğin içine konulacak mücver turşu ve yoğurt ilavesi ile mükemmel bir uyum sağlayacaktır. İçine konacak yeşillik zenginliği mücverin istenen tada ulaşmasını sağlayacaktır. Zeytinyağlılardan oluşan bir sofrada mücverinde her zaman için yeri bulunur.

Tek başına çok fazla doyurucu özellik göstermeyen ve bir ana yemekten ziyade garnitür olarak görülen mücveri hellim peynir ilavesiyle hazırlayarak kahvaltı sofralarınızda da kullanabilirsiniz.

Hafif bir öğle öğünü geçirmek istiyorsanız hazırlayacağınız büyük bir salata tabağını bir iki mücver ile zenginleştirebilirsiniz. Afiyet olsun.

See also  Brokoli Salatasının Yanına Hangi Yemek Yapılır