Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider?

karnabahar-kc4b1zartmasc4b1-farklitarif-com-6708055
Karnabahar kızartması, çok çeşitli şekillerde sunulabilir. Karnabaharlar haşlanıp yumurtaya bulanarak kızartıldığında eşsiz bir lezzete ulaşır. Burada yumurtadan sonra galeta ununa batırılan karnabaharlar cips kadar lezizi olmaktadır. Karnabaharların yağlanıp fırında kızartılmaları da mümkündür. Bu şekilde olduğunda kızartma işlemi bitince karnabaharlar üzerine kaşar peyniri rendelenip tekrar fırına verilir. Kaşar peyniri kızarınca da işlem tamamlanmış olur.

Karnabahar kızartması yemek masasında zeytinyağlılar arasında sunulabilir ya da mezelerin olduğu bir sofrada meze yerine de ikram edilebilir. Mezeli sunumda karnabaharlar kalın ve büyük olarak formlanır.

Yanında sarımsaklı sos bulundurulur. Misafirler karnabaharlarını bu sosa bandırarak tabaklarına alırlar. Bu sayede hem görüntü kirliliği olmaz hem de isteyen istediği lezzette yiyebilir.

Misafirli yemeklerde ortak zevklere önem verilmesi, bir görgü kuralı olarak kabul edilir. Misafirin ağırlanması için gerekli kriterlere uymak, enfes bir sofra hazırlamaktan daha da önemlidir.

Karnabahar kızartması yanında neler masanın lezzetini bütün hale getirecektir? Sırasıyla görelim;

Lahana Çorbası

Bu çorba hem zayıflatır hem de doyurur. Bu mükemmel çorba, bağırsak hareketlerini etkin hale getirmektedir.

Paçanga Böreği

Pastırma sevenlerin tek böreği paçanga, masaya esinlikle yakışmaktadır.

Mevsim Salatası

Salata da bu masada olmalı. Mevsime göre bu menüde her şey uyumludur.

Edirne Tava Ciğeri

Tava Ciğer, aslında Edirne’de yenir. Lakin bu harika lezzeti evde de denemek gerekir. Karnabahar kızartması sonrasında bunun da tadına bakılmalı ve lezzetin uyumu yaşanmalıdır.

Patates Kızartması

Çok eğlenceli bu lezzete ketçap da sıkılmalı.

Peynir Helvası

Edirne’nin Ciğeri yenir de Peynir Helvası yenmez mi hiç? Yenir ve hayta bu tatlı karnabahar kızarmasının üzerine çok da iyi gidecektir.