Karnıyarık Yanına Hangi Salata

karnc4b1yarc4b1k-farklitarif-com-5768319
Karnıyarığın olduğu bir sofra pilavsız ve cacıksız olamayacağı gibi salatasız da olamaz. Özellikle yeşilliklerden oluşan bir salata karnıyarık yanında güzel bir uyum sağlayacaktır. Mevsimine uygun yeşillikler ile hazırlanan bir salata domatesler ile renklendirilebilir.

Hardallı patates salatası;haşlanmış patateslerin küp soyularak yayvan bir kâseye alınması ile başlayacak olan hazırlıklar bezelye haşlanması ile devam eder. 2 büyük boy pancar turşusu rendelenir ve haşlanmış bezelyeler ile beraber doğranmış patateslerin içine eklenir.

Kornişon turşuları ince bir şekilde kesilir ve salataya eklenir. Bu salatanın en önemli özelliği ayrıca hazırlanacak sosunda gizlidir.

Bir çay bardağının içine 1 tatlı kaşığı hardal konur ve üzerine 1 yemek kaşığı mayonez ilave edilerek çırpılır. Zeytinyağı ve yarım limon ilavesinin ardından 1 çay kaşığı tuz eklenir ve çırpma işlemine devam edilir.

Tüm malzemeler birbirine karıştıktan sonra salata malzemelerinin üzerine dökerek hafif bir şekilde karıştırarak servis tabağına alabiliriz.

Karnıyarık yanına pirinç pilavı yakışacağı için sebzelerden oluşan her türlü salata bu yemek ile ideal bir sunum yapılmasına imkân verecektir. Yine yoğurt ile yakışan bu yemek için kabak, kereviz ve havuç rendesinden oluşan ceviz parçaları ile zenginleştirilmiş gökkuşağı renklerine sahip salataya da masanızda yer açabilirsiniz.

Salatadan zengin olan bir sofrada fırında ısıtılmış ekmek parçalarını da değerlendirebilirsiniz. Afiyet olsun.

See also  Etli Nohut Yemeğinin Yanına Ne Yapılır?