Karnıyarık Yanına Hangi Salata?

karnc4b1yarc4b1k-farklitarif-com-4486593Salata bir kültürdür. Her yemekle aynı salata bundan dolayı gitmez. Konu Karnıyarıksa aslında burada sirkeli ve limonlu yoğun bir tat olmalıdır. Bu yoğunluğu da en fazla çoban salata vermektedir. Diğer salatalar de Karnı Yarık için çok uygundur. Bu salatalar aşağıda yer almaktadır.

Çoban Salata

Çoban salata için malzemelere kırmızıbiber ve dolmalık biber de eklenmelidir. Bu şekilde hazırlanış çoban salata kesinlikle daha fazla lezzetli olmaktadır.

Gevurdağı

Karnıyarıkla Gevurdağı salata da çok iyi gider. Özellikle de mezeli olan yemeklere bu salata birebir uyumlu olarak kabul edilir. İçinde kullanılacak cevizlerin taze olmasına özen gösterilmelidir. Bayat cevizler acı tat oluşturacaklarından tüm salatayı mahvedebilirler.

Kaşık Saklatası

Kaşık salatası bu yemeğe en iyi gidebilecek diğer bir alternatif olarak kabul edilebilir.

Yoğurt Soslu Yeşil Salata

Karnıyarıkla birlikte yoğurt soslu salatalar da çok şık ve lezzetli olur. Yoğurt sosu için limon, sirke, süzme yoğurt ve pul biber karışımı çok etkili bir lezzet için tavsiye edilebilir.

Biftek Dilimli Mevsim Salatası

Salatalar içinde biftek dilimli olanlar da sayılabilir. Bu salatalar genelde ana diyet yemeği olarak algılansa da bu tarz yemeler için masada zengin bir görüntü oluşturmaktadır.

Köfteli Çoban Salatası

Köfteli çoban salatası da yine etli salatalara örnek tekil etmektedir. Köfteli salatalar için köftelerin rendelenmiş parmesan peynirine bulanması ve bu şekilde salataya ilave edilmesi çok başarılı bir sonuç vermektedir.

See also  Pırasa Çorbasının Yanına Ne Gider