Karnıyarık Yanına Ne Yenir?

karnc4b1yarc4b1k-yanc4b1nda-ne-yenir-farklitarif-com-2564114
Karnıyarık, patlıcanın kıyma, soğan, domates ve sivribiberle doldurulmasıdır. Patlıcanlar doldurulmadan önce kızartılır. Bundan dolayı yoğun bir yemek ortaya çıkar. Karnıyarık en çok sarımsak ve yoğurt sever. Bundan dolayı da

Cacık

Karnıyarık için vazgeçilmez bir lezzettir.

Pirinç Pilavı

Beyza pilava tel şehriye de yakışmaktadır. Bundan dolayı da beyaz pilava tel şehriye konulup o şekilde pişirilmesi tavsiye edilir. Bu pilavda zeytinyağı tercih edilebilir. Tereyağı bu menü için çok şart değil.

Komposto

Sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyenler için mevsim meyvelerinden komposto yapmak he enerji veren hem de serinleten bir lezzet olacaktır.

Mini Kumpirler

Burada masanın süslenmesi esastır. İçinde her şey olan minik közlü patates dolmaları yani kumpirler hem leziz hem de farklı olacaktır.

Bezelye Çorbası

Çok kaynayan bezelyelerin makineden geçirilip servis edilmesi bu menüye çok yakışır. Makineden sonra bezelyelerin ayrıca bir daha kaynatılması bu defa içinde yağ da ilave edilmesi gerekir.

Çorba kaselerinde bezelyenin sunumu hellim peyniri ile yapılır. Kızarmış hellim peynirleri rendelenip çorbaların üzerine dökülür. Hellim tuz açısından çok yoğundur Bundan dolayı çorbaya fazla tuz koymamak gerekmektedir.

Jöleli Tiramisu

Bilinen tiramisunun üzerine jöle dökülerek, kıvamda farklı bir lezzet yakalanmıştır. Jölede keskin meyveler her zaman daha iyi sonuç verir. BU yüzden de bu konuyu dikkate alarak seçimde bulunmak önemlidir.

See also  Yemeği Yapılan Yeşil Mercimeğin Salatasını Yediniz Mi? Yeşil Mercimek Salatası Tarifi