Mantarlı Et Sotenin Yanına Ne Gider?

mantarlc4b1-et-sote-farklitarif-com-1544067
Dana Madalyon olarak bilinen bir yemek vardır. Burada et kaynatılır ve suyu kenara alınır. Sonra et hafif kızartılır. Kenara alınan et suyu karamelize edilmiş soğanla ocakta koyulaştırılır. Serviste dana etlerinin üzerlerine bu sostan dökülmelidir.

Tabakta kavrulmuş mantarlar da bulunmaktadır. Bu muhteşem et yemeği, mantarın kendin ifade edebilmesi için çok büyük bir fırsat gibidir.

Ete her zaman taze kekik yakışır ki burada da tabağın hem boş alanları hem de etin zeri taze kekik dallarıyla süslenmelidir.

Böylelikle bahar gibi kokan müthiş et porsiyonlarınız tüm misafirlerinizde hayranlık uyandıracaktır. Aşağıda Mantarlı Et Soteye yakışan lezzetler listelenmektedir.

Kızarmış Sarımsaklı Ekmek Halkaları

Mantarlı Et Sote için masada mutlaka ekmek halkaları bulunmalıdır.

Zencefilli Bezelye Çorbası

Bezelye ve zencefil bir mucizeye imza atarlar. Yakından bakmak için menü çok müsait.

Yalancı Dolma Biber

Zeytinyağlı biber dolması masada yerini aldığında, çok güçlü bir yemek ziyafetine başlanmak üzere olunduğu hissi uyanır. En uyumlu lezzetlerden biri de budur. Birlikte denemelisiniz.

Patatesli Ve Kaşarlı Niş

Nişli her şey ziyafete şıklık katar. Hele de ana yemekte Mantarlı Et Sote varsa.

Pirinç Pilavı

Bu sotede pirinç pilavı kesinlikle olmalıdır. Hem tabağın süsü için hem de lezzetin tamamlanması için bu şarttır.

Meyveli Waffle

Şimdi çok farklı bir tatlı zamanı.

Bu menüde yaş aralığı olarak daha genç konuklar düşünülebilir. Tatlı seçimi değiştirilirse misafirlerin yaş aralığında oynama yapılmış olabilir.

Yani 45 yaş üzeri bir misafir topluluğu için tatlı olarak muhallebi daha uygun olacaktır. Masanın diğer aksesuarlarında da daha klasik çizgiler tercih edilmelidir.

Genç bir misafir profili içi ise tam modern çizgi ve renklerle, rengârenk su kadehleriyle ve taze çiçeklerle masanız çok daha canlı bir havaya girecektir.

See also  Fırında Somon fileto Nasıl Yapılır? Tarifi