Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne Gider?

mantarlc4b1-tavuk-sote-farklitarif-com-7386787
Temel besin kaynaklarımızdan olan ve hemen hemen her mutfakta sıklıkla pişirilen tavuğun, en güzel yorumu mantarlı tavuk sote yemeğidir. Bu yemeği hazırlarken, görselliğine renk katmak amacıyla sadece yeşil değil, sarı ve kırmızı biberler de kullanılabilir.

Bu sayede daha renkli ve besleyici bir tabak elde edersiniz. İçerdiği renkli biberler ve mantar ile bu güzel yemekte et ve sebze bir arada buluşur.

Mantarlı tavuk sote yanına ne gider diye sorarsanız, yemek öncesi içilen çorba, yanında pilav veya patates kızartması gibi birkaç alternatif sayabiliriz.

Çorba

Yemeklere çorba ile başlangıç yapmak doyurucu bir seçimdir. Mantarlı tavuk sote öncesinde hafif bir mercimek çorbası hazırlayabilirsiniz.

Pilav

Tavuk yemeklerinin yanına pilav çok yakışır. Beyaz pirinç pilavı yapabileceğiniz gibi tercihinize göre bulgur da kullanabilirsiniz. Sadece arpa şehriyeden yapılan bir pilav da mantarlı tavuk yemeğiniz ile birlikte iyi gidecektir.

Salata

C vitamini kaynağı olan yeşil salatayı bütün yemeklerinizin yanında tüketebilirsiniz. Tavuklu mantarlı yemeğinizi yanına salata ile ikram ederek daha hafif ve hazmı kolay bir hale getirebilirsiniz.

Patates Kızartması

Yağda kızartılmış patates, yemeğinizin yanına yakışan bir ikram olacaktır. Tavuk ve patates birbirine tat olarak yakışan iki besindir.

Yoğurt

Mantarlı tavuk sote yemeğinizi yanında yoğurt ile servis edebilirsiniz. Eğer yoğurt tüketmeyi sevmiyorsanız bol nane ve dereotu ekleyerek farklı bir cacık yapabilirsiniz.

See also  Etli Kabak Dolması Nasıl Yapılır? Bu Tarife Bayılacaksınız