Palamut Balığı Yanında Ne Yenir?

palamut-baligi-yaninda-ne-yenir-2 Genel

palamut-balc4b1c49fc4b1-farklitarif-com-7300726
Palamut mevsimi başladığı andan itibaren bütün balık halleri, pazarlar ve marketler bu lezzetli balık ile dolup taşar. Palamut hem kızartması yapılan, hem de fırında pişirilebilen bir balık türüdür. Kızartması yapıldığında ayrı bir lezzet kazanır, fırında ise kendi suyu ile yavaş yavaş piştiğinden yumuşacık olur.

Patates

Hemen hemen bütün balık çeşitlerinin yanına yakışan patates, palamutun yanında da servis edilebilir. Dilerseniz kızartabilir, dilerseniz fırında balık ile birlikte pişirebilir, dilerseniz tereyağı da ekleyerek püresini yapabilirsiniz.

Yeşil Salata

Taze nane, roka, dereotu, reyhan, cherry domates, semizotu gibi taze salata malzemelerini kullarak karışık bir tabak hazırlayabilirsiniz. Yeşil salata hazırlarken ne kadar fazla malzeme eklerseniz o kadar güzel bir tat elde edersiniz. Balığın yanına en çok yakışan yiyeceklerden biri şüphesiz taze yeşilliklerdir.

Yoğurtlu Mezeler

Balığın yanına genelde yoğurtlu mezeler tercih edilir. Bu Rus salatası, havuç salatası veya yoğurtlu semizotu olabilir. Balığın yanında yoğurt tüketmek hem olası bir zehirlenme riskini önler, hem de hoş bir serinlik verir.

Piyaz

Piyaz, palamut ile birlikte tüketilebilecek salata çeşitlerindendir. Soğuk olarak yenir ve bol soğanlısı güzel olur. Sirke ve nar ekşisi ekleyerek piyazınızı daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz.

Közlenmiş Patlıcan

Patlıcan, közlendiğinde pek çok yemeğin yanına yakışan bir tat kazanır. Patlıcan yemeklerini sevmeyen biri bile közlemesinden hoşlanabilir. Közlenmiş patlıcana sirke, sarımsak ve zeytinyağı ekleyerek lezzetli bir meze çeşidi elde edebilirsiniz. Bu güzel yemeğe közlenmiş kapya biber katmanız, tadını zenginleştirecektir.

Rate article
Resimli farklı yemek tarifleri