Patatesli Köftenin Yanına Ne Gider?

patatesli-kc3b6fte-farklitarif-com-3589066
İster sulu bir şekilde servis edin isterseniz de kuru bir şekilde pişirip servis edin. Her iki şekilde de afiyetle yiyebileceğiniz patatesli köfteyi günün her öğününde tercih edebilirsiniz. Zaten patates ile köfte ayrılmaz bir ikilidir. Bu ikisi aynı yerde pişince de apayrı bir lezzete bürünür.

Patatesli köfte yaptığınızda sofralarınızı çeşitlendirmek adına bazı yemekleri tercih edebilirsiniz. Örneğin cacık, sebze kızartması yapabilirsiniz. Dilerseniz daha detaylı bir şekilde bahsedelim.

Cacık

Küçük küçük doğranmış salata, kekik ve naneyle birlikte hazırlanan güzel bir cacık patatesli köftenin yanında harika bir lezzet olacaktır.

Sebze Kızartması

Patlıcanı, kabağı veya damak zevkinize uygun olan sebzelerin ayrı ayrı ya da tek bir kapta kızartılması patatesli köfte ile beraber güzel bir ikili olacaktır.

Çorba

Domates çorbanız varsa eğer, yanına bir de patatesli köfte şarttır. Bu iki lezzeti aynı sofrada buluşturduğunuzda sofranızda mükemmel bir tat ortaya çıkacaktır.

Pilav

Hemen hemen her köftenin yanında olduğu gibi patatesli köftenin yanında da pilav yerini alacaktır. Doyurucu bir lezzet olarak pilavı tercih etmeniz size harika bir akşam yemeği yaşatmaya adaydır.

Salata

İster yeşillikli domatesli, ister sadece soğan ve zeytinyağı kullanacağınız salata patatesli köfte ile beraber güzel olacaktır.

Lavaş veya Pide

Patatesli köfte ile beraber çok lezzetli bir hal alan lavaş veya pideye sofralarınızda yer verebilirsiniz.

See also  Biber Dolmasının Yanına Ne Olur