Şehriye Çorbasının Yanında Ne Gider?

c59fehriye-c3a7orbasc4b1-farklitarif-com-4532845
Yemeklerden hemen önce içilecek olan bir tabak şehriye çorbası içinizi ısıtacaktır. Hastalara da ilaç niyetine içirilen şehriye çorbası Türk mutfağında en çok tercih edilen çorbalardan birisidir. İsterseniz limonla, isterseniz çeşitli baharatlarla (pul biber, nane) servis edebileceğiniz şehriye çorbası damaklarınızda enfes bir tat bırakacaktır. Şehriye çorbasına en çok yakışan, eşlik eden yemeklere bu yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Elbette herkesin damak zevki farklıdır fakat şehriye çorbasının olmazsa olmazları arasına girebilecek bazı yemeklerden bahsetmek istiyoruz.

Makarna

Makarna hem yapımı basit hem de bol çeşitli olmasıyla birlikte insanların vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Hem pratik hem lezzetli olan makarnayı şehriye çorbasından sonra da tercih edebilirsiniz.

Dolma

Biber dolması veya çeşitli sebzelerle yapacağınız dolma da şehriye çorbasından sonra midenizi bayram ettirecektir.

Börek

Günümüzde böreklerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Sigara böreğinden su böreğine, kıymalı börekten patatesli böreğe dilediğiniz tatta börek yapabilirsiniz. Elbette börekler de şehriye çorbasından sonra harika bir yemek olacaktır.

Pilav

Pilav da şehriye çorbasından sonra tüketilebilecek olan yemeklerdendir. Hem doyurucu hem de lezzetli olan pilav Türk mutfağının vazgeçilmez yemeklerindendir. Şehriye çorbasıyla birlikte de tüketebileceğiniz pilavı sofralarınızdan eksik etmemenizi öneriyoruz.

Tavuk

Şehriye çorbası denince akla ilk gelen yemeklerden birisi de tavuk yemekleridir. Şehriye çorbasıyla muhteşem bir uyum içerisinde olan tavuk yemeklerini tercih etmenizi şiddetle öneriyoruz. İster fırında isterseniz haşlama olarak tüketeceğiniz tavuk yemekleriyle şehriye çorbasından sonra midenize bir iyilik yapmış olacaksınız.

See also  Hazır Yufkadan Yapılışı Çok Kolay Ispanaklı Börek Tarifi