Tavuk Dolması Yanına Ne Gider?

tavuk-dolmasc4b1-farklitarif-com-2835936
Daha çok yeni yıllarda yapılan tavuk dolması, hindi etinden hoşlanmayanlar için ideal. Tavuk dolması için ilk öncelikte doğal tavuk kullanılması var. Lütfen tavuklu tariflerin tercihlerin tümünde, doğal tavuk kullanmayı tercih edin.

Böyle bir şansınız yoksa da tavuklu tariflerden mümkün olduğunca uzak durmayı yeğ tutum çünkü piyasadaki tavukların zehirden başka bir anlamı yok. Doğal tavuk hem faydalı hem de daha lezzetli olduğundan bunun ihmal edilmemesi önemlidir.

Tavuk dolması için farklı lezzetlerle çok zengin bir akşam yemeği oluşturulabilir. Yeniyıl için hazırlanacak bir menü aşağıda yer almaktadır.

Kestaneli Kremalı Çorba

Bu çorba enfes bir kıvamda ve kokuda olmaktadır. Daha başarılı bir çorba için son kaynamada çorbaya 1 çay kaşığı kadar tarçın ilave edilebilir.

Zeytinyağlı Kereviz

Masanızda zeytinyağlılara lütfen yer açın. Çünkü sebze demek posa ve de saplık demektir.

Yaprak Sarma

Yaprak sarmak için bir takım aparatlar olsa da çoğu kişi hala elinde sarmaktadır çünkü el hâkimiyeti hiçbir aparatta yoktur.

Biber Dolması

Yalancı Biber Dolması da masadaki zeytinyağlılar bölümünde yer alacaktır. Ana yemeğe en yakışan lezzetlerden biri de budur.

Kıymalı Su Böreği

İşte bu harika bir tercihtir.

Kabak Tatlısı

Kışların en güzel tatlısı olarak da bilinmektedir. Hafif şekerli ve bol cevizli olarak tüketilirse çok da faydalıdır. Menüye de çok yakışmaktadır.

See also  Saç Kavurma Yanına Ne Yapılır?