Enginar Dolması Yanına Ne Yapılır?

enginar-dolmasc4b1-farklitarif-com-9727074
Enginar Dolması, zeytinyağlı bir Garnitür yemek olarak daha fazla kullanılır. Bu şekilde kullanıldığında neredeyse her yemeğe yakışan bir lezzet elde edilmiş olur. Garnitür olarak kullanıldığında Enginar dolması hem balık hem de kırmızı etle birlikte çok yakışır. Enginar Dolması hangi balıklı lezzetlerle daha uyumludur? Bu sorunun cevabı aşağıda sıralanmaktadır.

Balık Çorbası

Balık çorbasında kılıç balığını kullanabilirsiniz. Bu balık kemikleriyle kaynatılır ve daha sonra süzgeçten geçirilir. Kemikler çorbaya çok farklı bir yoğunluk katacaktır. Sadece soğanla kaynatılan kılıçbalığına daha sonra isteğe göre farklı baharatlar eklenebilir. Çorbanın kıvamının daha koyu olmasını isteyenler için un kavurup çorbaya ilave edebilirsiniz.

Midye Dolması

Balıklı sofraların baş tacıdır. Bu lezzeti herkes sever ve Enginar Dolması ile masada hayli uyumlu durur.

Tereyağında Karides

Bu muhteşem lezzet, kesinlikle bir güveç kabında ve pul biber ile pişirilmelidir. Enginar Dolması için uyumlu bir ara lezzet için mutlaka sofranızda bulundurmalısınız.

Kabak Çiçeği Dolması

Bu minicik dolmalar, lezzetiyle damağa, görüntüsüyle ruha hitap etmektedir. Enginar Dolmasıyla bir lezzet valsine hazır olun.

Saçta Fener Kavurma

Ana yemekte müthiş bir balık tercihi için Fener Kavurma en doğru seçimlerden biridir. Et severler için de mükemmel bir balık alternatifi oluşturur. Enginar Dolması bu eşsiz lezzete hazırlık için çok uyumlu olmaktadır.

Sıcak Helva

Pekmez ve limon ile sıcak helvanız, balığın üzerine istediğini o tatlı duygusu için birebirdir.

Balıklı bir masanız olacaksa, salatayı da ihmal etmemelisiniz. Bunun için her zaman en ideal olanı, yeşillikli salatalardan biridir. Göbek salata en şık görüntüyü vereni olarak bilinir. Ya da siz masanızda mini bir salata bar oluşturabilirsiniz.

Bunun için mutlaka tabanı ayna bir servis tabağınız olmalı. Eğer yoksa evdeki uygun bir aynayı da kullanabilirsiniz. Bu aynayı güzelce yıkayarak, çevresini ve de alt kısmını alüminyum folyo ile sarabilirsiniz. Bu servisin üzerinde çeşitli salataları ikram edebilirsiniz.

See also  Fellah Köftesi Yanında Ne Gider