Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem?

tavuk-hac59flama-farklitarif-com-6063537
Protein bakımından oldukça zengin olan tavuğa çeşitli şekilde sofranızda yer verebilirsiniz. Tavuk haşlamayı yaparken içerisine patates ve soğan da atabilirsiniz. Çok lezzetli bir yemek olan tavuk haşlamanın yanına yapacağınız yemekler sayesinde harika bir akşam yemeği deneyimi yaşayacaksınız.

Tavuğunun yanında suyu da çok lezzetlidir. Pilavınıza, çorbanıza da katabileceğiniz tavuk suyunu direk olarak da içebilirsiniz. Tavuk haşlamanın yanına yapabileceğiniz yemeklerden bazıları aşağıdaki gibidir. Şimdiden afiyet olsun.

Pilav

Pilav her yemeğe harika bir şekilde uyum sağlayabilen bir yemektir. Haşladığınız tavuğun suyunu da pilava ekleyebilirsiniz. Haşlama tavuk ve pilav muhteşem bir ikili olacaktır.

Çorba

Genellikle ezogelin, yayla, mercimek çorbası olarak sofralarımızda yer alan çorbalardan kendi damak tadınıza en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bu tercih tavuk haşlamanın yanında harika bir seçim olacaktır.

Salata

Salata sofralarımızda yemek ayırt etmeksizin her zaman yer alır. Tavuk haşlama, yanına yapacağınız salata ile daha lezzetli bir hal alacaktır.

Turşu

Havuç, salata, lahana, domates gibi sebzeleri kullanarak elde edeceğiniz turşuya tavuk haşlamanın yanında muhakkak yer vermelisiniz. Gerek yüksek besin değeri gerekse lezzet bakımından değişilmez olan turşu sofralarınızı çeşitlendirecektir.

Cacık

Salatalık, dereotu, nane, kekik gibi yeşilliklere yer verebileceğiniz cacık, tavuk haşlama ile beraber aynı sofrada bulunduğunda, hem gözünüze güzel görünecektir hem de damaklarınızda harika bir tat bırakacaktır.

See also  Kuru Köftenin Yanına Ne Gider