Tavuk kızartması Yanına Ne Yapılır

tavuk-kc4b1zartma-farklitarif-com-8323921
Tavuk kızartması, çok lezzetli fakat bir miktar yağ çektiği için kimilerine ağır gelebilecek bir yemektir. Bu yemeği yaparken çok az zeytinyağı kullanarak tavuğu kızartmak, yemeğinizin biraz daha hafif olmasını sağlayabilir. Tavuk, sadece tuz ve karabiber eklendiğinde bile hoş bir lezzeti olan gıdalardandır.

Bu yüzden ayrıntılı ve uğraştırıcı bir tarife ihtiyaç duymadan, sadece kızartmasını yaparak güzel bir yemek elde edebilirsiniz.

Pilav

Tavuk kızartmasının yanına pilav yapabilirsiniz. Tercihinize göre şehriyeli pirinç pilavı veya bulgur pilavı pişirebilirsiniz. Tabağınızda bulunan proteinin yanına daha besleyici bir gıda eklemek isterseniz pilavınızı bezelye, renkli biberler ve havuç kullanarak zenginleştirebilirsiniz.

Patates kızartması

Tavuğun yanına yakışan yiyeceklerden biri de patates kızartmasıdır. Patateslerinizi kızartmak yerine fırınlayarak da pişirebilirsiniz. Bu sayede aynı kızartma tadında ama daha sağlıklı bir aperatif hazırlamış olursunuz.

Salata

Mevsim yeşillikleri kullanarak karışık bir salata yapabilirsiniz. Bol limon ve biraz zeytinyağı ekleyeceğiniz salata, tavuğun yanına ekşimsi ve taze bir lezzet katacaktır.

Havuç Salatası

Sarımsaklı yoğurt ile hazırlanan havuç salatası, sevilen meze çeşitlerindendir. Tavuk kızartmasının yanına serinlik kazandıran bu tarif, dilerseniz sarımsak kullanmadan da yapılabilir.

Haşlanmış Mevsim Sebzeleri

Tavuk kızartmasının yanına, mevsimine göre sebzeleri buharda haşlayarak koyabilirsiniz. Bu sayede vitaminli ve renkli bir tabak elde etmiş olursunuz. Sebzeleri formlarını kaybetmeyecek şekilde, kısa bir sürede haşlamanız gerekir. Havuç ve brokoli bu sebzeler arasında sayılabilir.

See also  Ayva Reçeli Nasıl yapılır? Kolay tarifi