Etli Biber Dolması Yanına Ne Gider?

etli-biber-dolmasc4b1-farklitarif-com-9097408
Etli biber dolması, ana yemek olarak düşünülebilir. Bu şekilde hazırlanan etli biber dolması için, menüyü zengin düşünmek gerektiği de unutulmamalıdır. Örneğin ana yemekte etli biber dolması olduğunda çorba için daha kuvvetli bir seçenek düşünülebilir. Aşağıda en uygun alternatifleri görebilirsiniz.

İşkembe Çorbası

Bu çorba çok geleneksel bir lezzet olarak bilinir. Misafirleriniz için beklenmedik bir lezzet ile başlamak, etkileyici olabilir.

Mücver

Bu kabaklı lezzete sarımsaklı yoğurt da eşlik edebilir, domates kavurması da eşikte çok büyük bir lezzete neden olabilir. Misafirlerinizin memnuniyetini göreceksiniz. Mücver bitecek. Ve siz kendinizi iyi hissedeceksiniz. Kararda isabet kaydedilmiştir.

Havuç Kızartması

Havuç kızartması rendeli halde de olabilir, yuvarlak kesilerek d olabilir, julyen kesim de olabilir. Bu tamamen sizin ruhunuzdaki hayale bağlı. Renk turuncu ve Etli Biber Dolması olan bir masada turuncular her zaman keyif vericidir.

Maydanozlu Narlı Salata Rüyası

Salata olarak böyle bir menüde sadece maydanoz ve nar karışımı düşünülebilir. Üzerine ekstra has zeytinyağı ve de organik yoğun kıvamlı bir de nar ekşisi çok yakışacaktır.

Paçanga Böreği

Paçanga böreği çok iyi bir sunum için tavsiye edilir. Menü sadece bu böreğin devreye girmesiyle bile değişecektir. Yanında yoğur sosu bulundurabilirsiniz.

Ev Baklava

Baklava kesinlikle doğru bir seçim olacaktır.

Her yemeğin üzerine kahve elbet çok yakışır. Son noktada kahve tatlıyla birlikte gelirse pek bir makbul olur. Fakat bazen de kahve masadan kalktıktan sonra, ekstra bir lezzetle ikram edilebilir.

Bunun için de el yapımı çikolatalar, gecenize ayrıcalık katacaktır. Kahve sunumlarında bardak ve çikolata koymak için uygun tasarımlı fincan takımlarından edinmek bu nedenle oldukça gerekli.