Fırında Patates Yanına Ne Gider?

fc4b1rc4b1nda-patates-farklitarif-com-7559366
Fırında patatesin etli olanı da etsiz olanı da yapılır. Fırında köfteli patates de çok sevilen yemekler arasında kabul edilir. Burada misafir mi yoksa günlük yemek mi söz konusu, yemeğin yönü ona göre değişecektir. Misafir için fırında patates yemeğinde et olması daha iyidir. Bu er parça ve kemiksiz olmalıdır. Etler önceden mutlaka haşlanmalıdır ve yumuşamış olup olmadığına iyi bakılmalıdır.

Burada ettin haşlandığı su da yemek pişerken fırın tepsisine ilave edilmelidir. Patates çok hızlı piştiği için etler haşlandıktan sonra bir 20 dakika da fırında pişmelidir.

Bundan sonra patatesler ilave edilmeli ve birlikte de 30 ya da 45 dakika daha pişirilmelidir. Yemeğin ilerleyen zamanlarında başında beklemek ve kıvamını sürekli kontrolle vermek önemlidir.

Aksi halde yanan ya da çiğ kalan bir yemek ortaya çıkacaktır. Aşağıda bu harika yemeğe lezzet katabilecek diğer lezzetleri görebilirsiniz.

Fırında Makarna

Bu makarnanın içine haşlanmış bezelye de konmalıdır. Bu sayede görüntü çok eşsiz olmaktadır.

Bulgur Çorbası

Bulgur çorbasına kalın bulgur konmalıdır. Bu çorbada hafif miktarda sür de kullanılabilir. Kişisel tercihler burada etkindir.

Lahana Sarması

Lahana sarması etsiz olduğunda bol nane ile pişirilmelidir. Etsiz lahana dolmanız ana yemeğinize çok iyi bir ahenkle yansıyacaktır.

Yaprak Sarması

Yaprak sarmasının içinde karanfil, çam fıstığı ve kabul tarçın da olsun. :ok daha lezzetli olacak üstelik üzerinde limonlar da masaya ayrı bir hava katacak.

Pazı Sarması

Pazı sarması içine karabiber taneleri koymayı deneyin. Bu eşsiz dolmalara bolce tereyağı kullanmayı da sakın unutmayın.

Kaçamak

Bu mısır unuyla yapılan özel bir lezzettir. Masanın ilk anlarında sofrada bulunması gereken bir çeşittir. Ilık tüketilmelidir.

Karpuzlu Tatlı

Karpuz mutfak robotundan geçirilip buz haline getirilir ve yine robot ile parçalanır. Bu parçalar çikolata rendeleri ve krem şanti ile karıştırılır. En son kakaolu bisküvi ile de karıştırıp kuplarda servis edilir.

See also  Et Sotenin Yanına Ne Gider?