Havuç Kızartmasının Yanına Ne Gider?

havuc3a7-kc4b1zartmasc4b1-farklitarif-com-3514171
Havuç kızartması kahvaltıda, çay saatlerinde, akşam yemeklerinin soğuklar bölümünde ve bazı yemeklerin garnitürü olarak çok sık kullanılmaktadır. Havucun rendeli olarak kızarmış formunda buradaki her şey geçerlidir. Bir de yuvarlak olarak kızartılan havuçlar var. Onlar da bir ziyafetin hem meze hem de zeytinyağlılar kategorisinde yer alabilmektedir. Havuç bir kış lezzeti olduğundan örnek menüde kış lezzetleri olacaktır. Aşağıdaki menüye göre misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabilirsiniz.

Yoğurt Çorbası

Yoğurt çorbası ferah diye tabir edilen çorbalardandır. Aslında sindirim için çorba konusunda her zaman daha sade lezzetleri tercih etmek, hem gelecek olan lezzetleri daha rahat karşılamak açısından hem de sindirim açısından daha doğru olacaktır. Yoğurt çorbası uyum menüsü için uygun bir lezzettir.

Mercimek Çorbası

Biraz daha dolgun bir lezzet ve doyuruculuk için bu çorba daha uygun olacaktır.

Zeytinyağlı Pırasa

Bu yemek de menüde uyum sağlayan bir lezzettir. Misafir sofrasında zeytinyağlıları büyük bir başarıyla temsil edecektir.

Döner

Evde döner yapılabilir. Büyük bir şişe bunun için yeterli. Üzerine soslanmış etleri koyup, fırında çevire çevire pişirmeye başlayabilirsiniz. Pişen yerlerin ince kesilmesi burada maharet ve keskin bir bıçak ister.

Pirinç Pilavı

Menüde havuç kızartması var. Ana yemekte döner mevcut. O zaman pirinç pilavı olma zorunda. Sade, bembeyaz olarak.

Ayva tatlısı

Mevsime uygun bir kış tatlısı olarak Ayva Tatlısı her zaman 1. sınıf bir final imkânı sunmaktadır.

See also  Pilav Kaç Dakikada Pişer