İçli Köftenin Yanına Ne Yemek Yapılır?

ic3a7li-kc3b6fte-farklitarif-com-6020119

Dışı bulgur, içi ise kıyma, soğan ve türlü malzemelerden oluşan, mutfağımızın enfes lezzetlerindendir. Kızartabileceğiniz gibi haşlamasını da yapabileceğiniz içli köfte her türlü damaklarınızda harika bir tat bırakacaktır. İçli köftenin yanında yapacağınız bazı yemekler akşam yemeklerinizi daha lezzetli hale getirir. Bu yemeklerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Çorba

Sofranızda içli köfte varsa ve yanında bir de yoğurt çorbası varsa işte o akşam yemeği her zamankinden daha güzel olacaktır. İçli köfte başlı başına doyurucu bir yemek olduğundan, yanına yapabileceğiniz en güzel şey çorba olacaktır.

Salata

Mevsimine göre alacağınız birkaç malzemeden oluşan salata akşam yemeğinde içli köfteyle beraber sofralarınızı süsleyecektir.

Rus Salatası

Hemen hemen herkesin severek yediği Rus salatası içindeki malzemeler bakımından zengin bir meze çeşididir. İçli köftenin yanına da yapabileceğiniz Rus salatası lezzetli bir akşam yemeği için idealdir.

Yoğurtlu Patlıcan Ezmesi

Patlıcanların ezilerek zeytinyağı ve yoğurt ile birleştirildikten sonra ortaya çıkan lezzet kuşkusuz herkesin içli köftenin yanında tercih edeceği bir meze olmuştur. İçli köfte patlıcan ezmesi ile yendiğinde her ikisinin de lezzeti daha güzel olacaktır.

Şalgam

Akşam yemeğinizde içli köfte varsa ve yanında içecek bir şeyler arıyorsanız şalgam en ideal içecektir. Özellikle acılı şalgam, içli köftenin yanında en iyi giden içecektir. Sofralarınızda içli köfteyle beraber şalgama da muhakkak yer vermelisiniz.

See also  Lezzetli Kanat Izgara Sosu Nasıl Yapılır? Tarifi