Köftenin Yanında Ne Yapılır

kc3b6fte-farklitarif-com-9309120
Özellikle çocukların en sevdiği yemekler arasında ilk sıralarda sayılan köfte, tadı ve besin değerleriyle sofralarda bulunan en lezzetli yemeklerdendir. Gerek çocukların gerekse yetişkinlerin severek yediği köfte günün her öğününde tüketilebilir. İster ekmek arasında, ister yoğurtla servis ederek, ister sulu isterseniz de kuru köfte olarak damak zevkinize hangisi uygunsa o şekilde tüketebilirsiniz. Köfte yerken elbette olmazsa olmaz dediğimiz yiyecekler vardır. Bunlar hangileridir? Gelin sizlere sofralarınızı çeşitlendirebilecek birkaç örnek verelim.

Patates Kızartması

Eğer ki bir yerde köftenin bahsi geçiyorsa ondan sonra söylenecek ilk yemek elbette patates kızartmasıdır. Köftenin yanında yenilebilecek en lezzetli ve en uygun yemek olan patates kızartmasını rahatlıkla servis edebilirsiniz.

Ayran

Köfteye eşlik edebilecek en uygun içecek sanırım ayran olacaktır. Dilerseniz cacık olarak da tüketebilirsiniz. Ayranın her türlüsü köfteyle muhteşem bir uyum içerisinde olacaktır.

Pilav

Köfte-patatesten sonra köfteye en çok yakışan yemeğin pilav olduğunu iddia ediyoruz. İki yemeğin muhteşem uyumu sizlere lezzetli bir yemek zevki sunacaktır. Dilerseniz pilav üstü, dilerseniz ayrı ayrı afiyetle tüketebilirsiniz.

Piyaz

Piyaz her yemeğe uyum sağlayabilen lezzetli bir meze olarak sofralarımızda yerini almaktadır. Fakat söz konusu yemek köfte olunca piyazın da yeri ayrı olacaktır. Köfte yaptıktan sonra piyaz yapmayı da ihmal etmeyin.

Salata

Bol bol yeşillik ve soğan katacağınız bir salata da köftenizin yanında muhteşem duracaktır. Köfte ve salatayı afiyetle yiyebilir, diğer yemekleri de sofranıza ekleyebilirsiniz.

See also  Sucuklu farklı Kuru Fasulye tarifi