Şiş Kebabın Yanına Ne Gider?

c59fic59f-kebap-farklitarif-com-3934451
Şiş kebabı için en uygun etin kuzu eti olduğunun bilinmesi gereklidir. Kuzu eti her zaman daha sağlıklıdır çünkü kuzu hayvanı hormon kabul etmemektedir. Bundan dolayı da bu et daha sağlıklıdır. Kuzu şiş yanında neler yenilebilir sorusuna klasik yanıtlar bulunmaktadır. Bunlar Pirinç Pilavı ve de Patates Püresidir. Şiş Kebaba yakışan başka lezzetler nelerdir?

Ballı Kereviz Çorbası

Kerevizler yıkanır ve tencereye atılıp kaynatılır. Sonra blenderden geçirilir. Üzerine krema en son olarak da bal ilave edilip karıştırılır.

Arnavut Böreği

Arnavut böreğinde çok çeşitli malzemeler vardır. Bunlardan en makbul olanı da pırasadır.

Yaprak Sarma

Yaprak sarma her yemeğin yakışanıdır. Buraya da bundan dolayı çok yakışmaktadır.

Kabak Çiçeği Dolması

Dolmalar böyle sevimli olunca hızla yenir. Siz de tüm dolmaların bittiğini görmek istiyorsanız bu harika dolmadan yapın.

Bulgur Pilavı

Şiş Kebap için iri taneli bol domatesli bir pilav yapılmalıdır.

Triliçe

Boşnak tatlısı Triliçe herkes tarafından istenen bir tatlıdır.

Şiş kebabın dışarıda daha başarılı olarak yapılabiliyor olması, etin farklı soslarda bekletiliyor olmasıdır. Bunu siz de evlerinizde başarıyla yapabilirsiniz.

Acılı bir şiş kebap yemek istiyorsanız eti 1 gece önceden acılı domates karılımı içinde bekletmelisiniz. Sonrasında pişmeden önce de 1 saat kadar yoğurtlu sosta bekletmeniz uygulanacaktır. Bu sayede etiniz hem çok yumuşak hem de acılık derecesi tam ağzınıza layık olur.

See also  İslim Kebabı Yanına Ne Gider?