Tas Kebabı Yanına Ne Gider?

Tas kebabı en bilindik Türk yemeğidir. Bu yemeğin yanına her şey yakışır. Fakat özellikle de alışılmış lezzetler daha fazla tercih edilmelidir. Et yemekleri arasındaki en geleneksel lezzet için etin kuzu alınması gereklidir. Dana çok sağlıklı olmadığından eski dana etinin tadı da kaybolmuştur. Kuzu etinin de çok güvenli bir yerden alınmış olması gerekmektedir.

Cacık

En yakışan lezzettir. Yoğun yoğurtla yapılması daha makbuldür.

Turşu

Türk mutfağında en önemli lezzetler arasında yer almaktadır. Turşuda probiyotikler vardır ve bunlar çok işe yaramaktadır.

Pirinç Pilavı

Pirinç Pilavı Tas Kebabı için olmazsa olmazlardan olarak bilinmelidir.

Kırmızı Mercimek Çorbası

Demir kaynağı Kırmızı Mercimek Çorbası, özellikle de masada Tas Kebabı durduğu için çok başarılı bir seçimdir. Demirden faydalanmak için limon yenmesi gerektiğini herkesin bilmesi gereklidir.

Zeytinyağlı Pırasa

Zeytinyağlılar bölümünde pırasa lezzetli bulunmaktadır.

Kazan Dibi

Üzeri hafif yanık tatlılar masaya geldiğinde tüm davetlileriniz memnun olacaklardır.

Evde kazandibi yapmanız için biraz tavukgöğsüne ihtiyacınız var. Bunun için lütfen doğal tavuk kullanın çünkü piyasadaki ambalajlı tavukların hepsi hormonlu.

Bundan dolayı da kesinlikle kullanılmaması gereken bir şey. Kazandibi tavuksuz olmaz mı? Olabilir elbette hatta piyasada hazırları dahi satılıyor. Bu karışımı alıp siz de yapabiliyorsunuz.

Ama daha sağlıklı ve de lezzetli olanı, halis tavuğun göğsünden yapılmış olanıdır. Bir de gerçek süt ile lezzet doruğa çıkacaktır.

See also  Bulgur Köftesinin Yanına Ne Gider